به اولین هتل خشتی دنیا خوش آمدید. هتلی که نامش پر آوازه است برای یزدی ها و در طی سالیان سال آنرا با نام  ملک التجار شناخته اند. اما داستان از چه قرار است؟ صاحب این خانه، حاجی علی عسکر شیرازی، از تجار با سابقه یزدی به خاطر عملکرد مثبتش در حوزه تجارت این لقب را از پادشاه وقت، ناصر الدین شاه دریافت می کند. این خانه تا چهار نسل بعد در اختیار خانواده اش بوده و در آنجا زندگی می کردند.

خانه ملک التجار را باید بدون شک عمارتی اعیانی دانست. عمارتی با بیست و دو اتاق که دیوار و سقف دو تا از اتاق های  واقع در حیاط اصلی نقاشی کار شده. نقاشی های زیبا و دیدنی که از لحاظ اسلوب کاملا با نقاشی های عمارت نارنجستان قوام شیراز هماهنگی دارند. اکنون هر دو اتاق مذکور "وی ای پی" می باشد. اقامت در این اتاق های " وی  ای پی" برابر است با تجربه ای خاص که آمیخته با درک هنر بینظیر هنرمندان  کشورمان و شهر یزد است. به محض ورود به یکی از اتاق های نقاشی در نگاه اول تصور می کنی وارد گالری نقاشی شده ای. زیبایی و هنرمندی کار در حدی است که زمان را از یاد می بری و مدت ها محو تماشای این آثار خلق شده می شوی. دوست داری تا برای هر نقاشی مصور بر روی سقف و دیوار اتاق رویاپردازی کنی. غرق در داستانی شوی که خودت خالق آن هستی.خلاصه اگر اهل هنر هستی و یا دستی به قلم داری بدان که دیگر به خواب فکر نمی کنی چرا که نقش و نگار های این اتاق ها تو را محسور می کنند. اقامت در اتاق ائینه کاری نیز خالی از لطف نیست. انگار به آسمان پر ستاره کویر در شب چشم دوخته ای و منتظری ستاره ای بهت چشمک بزند.  این اتاق نیز سه تخته "وی ای پی" بوده و مشرف به حیاط اصلی می باشد.

اما برای رسیدن به این هتل کافی است تا از میدان امیر چقماق وارد خیابان قیام شوید. تابلوی هتل را درسمت چپ دقیقا در قسمت ورودی بازار پنجه علی می بینید. بازار سرپوشیده  قدیمی که هنوز زندگی در آن جریان دارد. با چند دقیقه قدم زدن کوچه ای باریک با دیوارهای بلند در سمت چپ خود می بینید که سنگفرش شده و در طول راهرو بنرهایی از جاذبه های گردشگری یزد نصب گشته اند. وارد هتل که می شوید در نگاه اول حیاطی زیبا  با درهای ارسی در اطراف آن، حوضی بزرگ و نقاشی شده، ستون های چوبی شگفت انگیز و خلاصه بادگیری زیبا را می بینید. از آنجایی که هتل مجهز به  رستورانی سنتی است احتمالا به هنگام رسیدن به حیاط  مسافران خارجی و یا ایرانی می بینید که برروی تخت های کنار حوض نشسته اند و در حال صرف غذا هستند. یا با عده ای مواجه می شوید که با اشتیاق تمام درحال عکاسی و یا سلفی گرفتن هستند. شاید دوربین به دست به سمت شما بیایند و  از شما تقاضا کنند که از آنها عکس بگیرید. خلاصه هر کسی می خواهد به نوعی حضورش را در این هتل خشتی ثبت کند. ما نیز تلاش می کنیم تا بهترین ها را برایتان فراهم سازیم. باشد تا با اقامت در این هتل، خود این فضا را حس کرده و یزد را با خاطره ای متفاوت به ذهن بسپارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


تماس با ما

موقعیت مکانی:

 این هتل در بازارچه پنجه علی واقع در خیابان قیام قرار دارد. تنها با چند دقیقه قدم زدن می توان از میدان امیر چقماق و بازارهای سنتی یزد ( بازار خان، بازار زرگری، بازار مسگری، بازار شاهزاده فاضل) دیدن کرد.


شماره تماس:


تلفن هتل: 03536226005     تلفکس:   03536224060

تلفن رزرو :03536303030

فکس رزرو: 03536216542

 

 

مشاهده آدرس بر روی نقشه