هتل آنتیک ملک التجار در خانه ای  تاریخی به همین نام تاسیس شده است. این خانه متعلق به فردی به نام حاجی علی عسکر شیرازی از تجار با سابقه یزدی بوده است. وی لقب ملک التجار را  از سوی پادشاه وقت، ناصر الدین شاه به دلیل عملکرد مثبتش در حوزه تجارت دریافت کرده بود. این خانه تا چهار نسل بعد از او در اختیار خانواده اش بود و در آنجا زندگی می کرده اند. ورودی آن کوچه ای باریک و دراز و با دیوار هایی بلند است. این خانه از اتاق های متعددی تشکیل شده است که هر اتاق ویژ گی های خاص خود را دارد. دیوار و سقف اکثر اتاق ها نقاشی شده است که بعضا از آب طلا برای نقاشی بهره برده اند. نقاشی های زیبا و دیدنی این خانه اثر هنرمندان شیرازی است که طی  روایتی 10 سال به طول انجامیده است . این آثار هنری از لحاظ اسلوب کاملا با نقاشی های عمارت نارنجستان شیراز هماهنگی دارد.

قسمت های مختلف خانه: ورودی زیبا، هشتی شش ضلعی، قسمت زمستانه، تابستانه، بهارخواب، شاه نشین، ستون های چوبی شگفت انگیز، حیاط جالب، بادگیر زیبا، حوض بزرگ و راهروهای زیرزمینی که قسمت های مختلف بنا را به یکدیگر مرتبط می کند، اتاق آیینه و ... بر زیبایی این بنا افزوده است.

هتل آنتیک ملک التجار اولین هتل خشتی در جهان است که از سال 76 فعالیت خود را آغاز کرده است. این هتل دارای بیست و دو اتاق، با ظرفیت 45 تخت می باشد و به دلیل زیبایی های منحصربه فردش مکانی ایده آل برای میهمانان و گردشگران با سلیقه و در جستجوی آرامش و زیبایی می باشد. همچنین حیاط مرکزی و زیرزمین آن به عنوان رستوران سنتی با ارائه انواع غذاهای ایرانی و غیر ایرانی و قهوه خانه آمادگی کامل برای برگزاری مراسم، جشن های عروسی، تولد و همچنین سمینارهای مختلف را دارد.

موقعیت:
این ھتل در بافت تاریخی یزد جنب بازار و میدان خان قرار دارد و برای رسیدن به این ھتل بایستی از بازار پنجه علی و میدان خان عبور کرد. نزدیکی این ھتل به بازارھای مرکزی و سنتی یزد، میدان تاریخی خان و امیر چخماق موقعیتی بی نظیر و ایده آل برای مسافرین این ھتل فراھم نموده است.


امکانات:
سرویس کامل، جکوزی در اتاق های وی آی پی، وان، یخچال، مینی بار، تلویزیون، سیستم ھای گرمایشی و سرمایشی مدرن ( اسپلیت)، اینترنت بیسیم،پزشک کشیک در ھتل، پارکینگ مشترک با هتل سنتی مهر (پارکینگ رو باز با ظرفیت محدود)، حمام و سرویس فرنگی داخل اتاق، پوشش کامل بیمه برای گردشگران، صندوق امانات، امکان رزرو بلیط اتوبوس،ھواپیما و قطار، برگزاری تورھای یزد گردی و کویر نوردی، بازدید از حیات وحش منطقه با راھنمای محلی.

 

 

 


 


تماس با ما

موقعیت مکانی:

 این هتل در بازارچه پنجه علی واقع در خیابان قیام قرار دارد. تنها با چند دقیقه قدم زدن می توان از میدان امیر چقماق و بازارهای سنتی یزد ( بازار خان، بازار زرگری، بازار مسگری، بازار شاهزاده فاضل) دیدن کرد.


شماره تماس:


تلفن هتل: 03536226005     تلفکس:   03536224060

تلفن رزرو :03536303030

فکس رزرو: 03536216542

 

 

مشاهده آدرس بر روی نقشه